| | english | español | français |
  Home|The BCH|Portal|UNEP-GEF BCH Projects|Participants   Printer-friendly version

Participants to the forum of the UNEP-GEF BCH Regional Advisors

Current list of participants to the UNEP-GEF BCH forum

To update your contact details, please sign-in to the BCH and click on My Profile in the top-right corner of the screen.

 
Go to the UNEP-GEF BCH forum
 
UNEP-GEF BCH project & Regional Advisors only
 

1.
Dr Ossama Abdelkawy
Egypt
Egyptian Environmental Affairs Agency
2.
Damir Amirov
Russian Federation
3.
Ms. Chantal Nicole Andrianarivo
Madagascar
Projet ISLANDS - COI
4.
Dr. Boris Anoshenko
Belarus
National Academy of Science
5.
Mr Bewketu Bogale
Ethiopia
Economic Commission for Africa
6.
Lydia Eibl-Kamolleh
 
7.
Ms. Catalina Fellegi
Uruguay
UNEP
8.
Mr Sam Fonua
Tonga
TTI
9.
Tea García-Huidobro
 
Programa de las Naciones Unidas para el Medio Ambiente (PNUMA)
10.
Mr Terrence Gilliard
Saint Lucia
Ministry of Agriculture, Lands, Forestry & Fisheries
11.
Dr. David L.N. Hafashimana
Uganda
National Forestry Resources Research Institute
12.
Dr. Anastasiya Idrisova
Tajikistan
National Biodiversity and Biosafety Center
13.
Dr. Mohammad Ilyas
Indonesia
The Office of the Vice President of Republic of Indonesia
14.
Prof. Mohamed Elyes Kchouk
Tunisia
Centre de Biotechnologie de Borj Cedria
15.
Mr. Boris Korotkov
Russian Federation
Euroset
16.
Mr. Charles Aubin Kouassi
United States of America
17.
Mr. Patrick Kouassi
Côte d'Ivoire
UNEP
18.
Ms. Ileana Catalina Lopez
Kenya
United Nations Environment Programme
19.
Fernando Machado
Uruguay
20.
Maclaud Mafaiti
South Africa
21.
Dr. Ruel Maningas
Philippines
Colegio de San Juan de Letran
22.
Ms. Vida Marolt Parabucki
Slovenia
23.
Mr. Srdjan Mihaljevic
Montenegro
ITU
24.
Ms. Lilian Nfor
Cameroon
Ministry of Environment , Nature Protection & Sustainable Development
25.
Dr. Ernesto Ocampo
Uruguay
UNEP-GEF BCH II Project
26.
Margaret Oduk
 
United Nations Environment Programme
27.
Fred Phillips
 
28.
Mr. Edmund Revilla
Philippines
Bay ICT Consulting
29.
Ms Emma Lucía Rivera
Colombia
UNEP
30.
Rudo Sagomba
Zimbabwe
UNEP - BCH Project
31.
Lamine Sano
Côte d'Ivoire
32.
Dr. Elsa Sattout
Lebanon
Notre Dame University
33.
Mr Sam Sesega
Samoa
Pacific Environment Consultants Ltd
34.
Rachel Shibalira
Kenya
INTERNATIONAL DEVELOPMENT LAW ORGANIZATION (IDLO)
35.
Dr. Anurag Sinha
Grenada
Government of Grenada
36.
Dr Aleksej Tarasjev
Serbia
Institute for Biological Research, University of Belgrade, Serbia
37.
Ph D Maria Torres
Ecuador
Universidad San Francisco de Quito
38.
Stephen Twomlow
Kenya
United Nations Environmental Program (UNEP)
39.
Ms. Marydelene Vasquez
Peru
Secretaria de Agricultura
40.
Stephen Vitoria
 
41.
Dr Hope Webber
Ghana
Institute for Advanced ICT Studies, Kumasi, Ghana

   
   
United Nations Environment Programme United Nations